Forum

Nawigacja po forum
aby założyć posty i tematy.

Na czym polega gra Ming- Mang?

Aby rozpocząć jak dotąd niezbyt popularna w Polsce grę zwana Ming - Mang, należy przygotować standardowa plansze do gry w szachy oraz po 20 pionków białych i czarnych. Przed rozpoczęciem gry, należy ustawić pionki czarne wzdłuż dwóch ścian, a białe wzdłuż przeciwnych dwóch ścian. Na początek w grze bierze udział po 14 pionków każdego koloru.

W grze, pionki te mogą poruszać się zarówno w pionie jak i poziomie o tyle pół ile tylko chce gracz. Nie mogą one tylko przeskakiwać przez siebie na wzajem. Zwycięzca zostaje gracz który pierwszy zbije wszystkie pionki przeciwnika. Aby zbić pionek przeciwnika należy go zastawić z dwóch stron swoimi pionkami. Za usunięciu zablokowanego pionka, blokujący wprowadza swój dodatkowy pionek. Pionki stojące w rogach szachownicy nie mogą zostać zablokowane. Gracz który stara się aby pionki z narożników zostały w nich jak najdłużej, ma zdecydowanie więcej szans na zwycięstwo.
Wyśmienita gra dla osób znudzonych standardowymi warcabami. Gra Ming- - Mang to niezwykle popularna w Chinach gra planszowa.