Forum

Nawigacja po forum
aby założyć posty i tematy.

Jakie biurko wybrać - nauka, praca zdalna, zabawa, gry

W ostatnim czasie wiele osób stanęło przed koniecznością przejścia na tryb pracy zdalnej. Najczęściej taka praca wykonywana jest w domu, przed komputerem. Warto więc przygotować sobie odpowiednie miejsce, w którym praca będzie wygodna i przyjemna.

Jak stworzyć domowe biuro?

W najlepszej sytuacji są osoby, które mają wolne, oddzielne pomieszczenie i mogą je przeznaczyć na domowy gabinet. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość. Zazwyczaj wystarcza więc wyznaczenie pewnej strefy, która będzie miejscem pracy. Może to być część salonu czy nawet miejsce w dużej sypialni. Warto taką strefę choćby symbolicznie oddzielić od reszty pomieszczenia. W tym celu można ustawić parawan, powiesić zasłonę, roletę albo postawić lekką ściankę. Wybierając miejsce do pracy należy zwrócić uwagę czy będzie tam dostęp do naturalnego światła, bo w takich warunkach pracuje się najlepiej.

Co powinno znaleźć się w domowym biurze?

Główne sprzęty meblowe w domowym biurze to biurko lub duży stół, fotel obrotowy oraz meble do przechowywania dokumentów. Jeśli chodzi o inne sprzęty to z pewnością przydadzą się: laptop lub komputer stacjonarny, telefon, drukarka, oświetlenie boczne. Kupując biurko należy wybrać model z dużym blatem i podręcznymi szufladami. Oprócz niego warto mieć w pobliżu kilka półek, gdzie ustawimy segregatory. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest także powieszenie w bliskim sąsiedztwie tablicy korkowej lub magnetycznej. Można tam zawieszać najczęściej używane informacje takie jak numery telefonów, ważne terminy czy różnego typu ściągawki w formie tabel.

Jakie przybory biurowe potrzebne są w domowym biurze?

Gdy pracujemy zdalnie korzystamy z komputera ale też wykonujemy cały szereg prac biurowych. Z pewnością potrzebne będą długopisy, ołówki, linijki, nożyczki. Gdy dużo drukujemy powinniśmy zaopatrzyć się w zapas papieru. Jeśli wykonujemy wiele obliczeń to z pewnością pomocny będzie kalkulator. Oprócz tego warto mieć dziurkacz, zszywacz, taśmy klejące, spinacze, zakreślacze. Aby lepiej móc uporządkować swoje dokumenty warto nabyć segregatory i teczki.

Co jeszcze warto mieć w domowym biurze pracując zdalnie?

Domowe biuro ma taką przewagę nad pracą standardową, że swoje otoczenie można zorganizować według własnych potrzeb. Warto to wykorzystywać i organizować sobie pracę tak, aby była jak najbardziej przyjemna. Można więc ustawić sobie wiatrak, powiesić w otoczeniu ulubione zdjęcia a pracę wykonywać przy dźwiękach miłej muzyki.

 

Grunt to dobre oświetlenie biurka. Do nauki i gry warto wybrać dobre lampy stołowe, które zadbają o wzrok. Nie da się funkcjonować zbyt długo bez dobrego światła. Może być LED, ale trzeba dostosować barwę światła do potrzeb - ciepła, neutralna  lub zimna. Pytanie czy ma pobudzać czy nie.

Zgadzam się w 100%. Lampy i światło to podstawa.

Lampka biurkowa może przeszkadzać jeśli biurko do nauki i zabawy jest małe. Moje dziecko jak odrabia lekcje to ma włączony kinkiet ścienny nad głową. Włącza sobie sznureczkiem kiedy chce. Żarówka się wymienia więc barwa światła do wyboru. Ja mam neutralną.

No wszystko musi być dostosowane do warunków i chyba tyle. Każdy ma inny pokój, inne meble, itd.