00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 49
   Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
   e-mail: biuro@pzszach.org.pl
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR
Data utworzenia: 2015-10-26 | Autor: Michał Bartel | Odsłon: 7979
Kalendarz PZSzach na 2016 rok
Wersja robocza. Uwagi prosimy kierować na adres m.bartel@pzszach.org.pl
 
kod
nazwa imprezy 
miejsce - termin 
organizator
www
komunikat
  Akademickie Mistrzostwa Polski

15-17.01
Orle Gniazdo Hucisko (Jura Krakowsko-Częstochowska) 

AZS     
  Open Capelle la Grande 13-20.02
Capelle la Grande,
     

Indywidualne Mistrzostwa Polski
Młodzików do lat 10
28.02-06.03
  Jastrzębia Góra   
  Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy     
  Indywidualne Mistrzostwa Polski
Juniorów do lat 16 i 18
 13-20.03
Szklarska Poręba 
UKS EL Tur Bogatynia    
 

Mistrzostwa Europy Seniorów.

 
 
   
  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w  Sportach Umysłowych

kwiecień

     
  LXVII Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet 30.03-07.04
Poznań
Stowarzyszenie im. Ferdynanda Dziedzica / PZSzach     
  LXXII Indywidualne Mistrzostwa Polski 30.03-07.04 
Poznań
Stowarzyszenie im. Ferdynanda Dziedzica / PZSzach      

 
Akademickie Mistrzostwa Świata 9-15.04
Abu Dabi, ZEA

 
 
 
  Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów i Seniorek 18-27.04
Grecja
     
  Mistrzostwa Świata Amatorów 18-28.04.
Eretria, Grecja  
     
  Indywidualne Mistrzostwa Świata Szkół 30.04-08.05
Sousse, Tunezja
     
  XXXIV Indywidualne Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań        
  Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich  07-08.05 d/u
Poronin
UKS SP 8 Chrzanów    
  Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 07-08.05
Katowice
     
  Indywidualny Puchar Polski Juniorów do lat 8 30.04-03.05
Poronin
UKS SP8 Chrzanów    
  Sesja Młodzieżowej Akademii Szachowej 15-22.05
Drzonków
PZSzach    
  Mistrzostwa Europy w Solvingu

15-17.04 Ateny, Grecja

     
  Drużynowe Mistrzostwa Polski:
Ekstraliga I Sesja
24-26.06
Gorzów Wielkopolski
PZSzach       

 
Sesja Młodzieżowej Akademii Szachowej 

15-22.06
Iwonicz Zdrój 

PZSzach
 
  XVIII Królewski Gambit Radomia

 

RSS Gambit Radom    

 
Zgrupowanie Kady Narodowej Kobiet   PZSzach     
 
  Mitropa Cup        
  Indywidualne Mistrzostwa Europy 11-24.05
Gjakovo, Kosowo
     
   Igrzyska Szkolne

22-29.05 (?) 

Polski Związek Szachowy     
  Mistrzostwa Polski do lat 6,7 27-29.05
Suchedniów
Świętokrzyski Związek Szachowy    
  Mistrzostwa Europy Kobiet 26.05-08.06
Mamaia, Rumunia
     
  Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich i Błyskawicznych        
  Edukacja przez Szachy w Szkole Turniej Finałowy 3.06
Torwar, Warszawa
Polski Związek Szachowy    
  Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Europy Szkół 16-26.06
Kavala, Grecja
     

Piknik Olimpijski  Warszawa PZSzach
PKOL
   
  Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski, Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w szachach błyskawicznych 18-19.06
Lublin
Lubelski Klub Szachowy    
  Mistrzostwa Świata w Solvingu 30.06-06.07 Belgrad, Serbia      
 

XVI Memoriał M. Najdorfa

MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival

08-16.07.2015
Warszawa
 
PZSzach/Fundacja Szachowa im. Gen. K. Sosnkowskiego    
  Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 18 9-17.07
Celje, Słowenia
     
  Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 8-18 19-24.07
Nowy Sad, Serbia
     
  Olimpiada do lat 16

21-30.07
Poprad, Słowacja

     
  Drużynowe Mistrzostwa Polski:
Ekstraliga Juniorów i I Liga Juniorów
23-31.07
 Suchedniów
Świętokrzyski  Związek Szachowy     
  Drużynowe Mistrzostwa Polski: II Liga Juniorów 23-31.07
Iwonicz
Dolnośląski Związek Szachowy    
  Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych 04-07.08
Koszalin
AKSz Politechnika Koszalińska      
  Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20 07-21.08
Bhuvaneswar, Orissa, Indie
     
  Wakacje z Szachami 10-20.08 PZSzach       
  Mistrzostwa Europy Juniorów
8-18
17-28.08
Praga, Czechy
     
  Drużynowe Mistrzostwa Polski: I Liga 3-11.09
  Poronin
UKS SP 8 Chrzanów    
  Drużynowe Mistrzostwa Polski: II Liga 3-11.09
Jastrzębia Góra
KSz AZS Politechnika Wrocław    
  Drużynowe Mistrzostwa Polski, Ekstraliga II Sesja 02-04.09 PZSzach    
   Igrzyska Szkolne 2-9.10 (?)   PZSzach    
  Drużynowe Mistrzostwa Polski Ekstraliga III Sesja 07-09.10 PZSzach  
  Sesja Młodzieżowej Akademii Szachowej   PZSzach     
   Mistrzostwa Świata Juniorów
14-18
1-15.09
Chanty-Mansyjsk, Rosja 
     
  42 Olimpiada Szachowa 17-30.09
Baku, Azerbejdżan
     
  Mistrzostwa Świata Kobiet 11-31.10      
  Mistrzostwa Świata Juniorów 8-12 18-30.10
Batumi, Gruzja

 
   
  Klubowy Puchar Europy 5-13.11
Nowy Sad, Serbia
     
  Mistrzostwa Polski Seniorek 50+
Mistrzostwa Polski Seniorów 60+

 

 
   
  Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych  
 
   
  Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów 8-14.11
Szklarska Poręba
UKS El-Tur Bogatynia    
  Mistrzostwa Świata Seniorów 18.11-01.12
Mariańskie Łaźnie
     
  Sesja Młodzieżowej Akademii Szachowej  27.11-4.12
Spała 
PZSzach    
  Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 14-18.12
Tallin, Estonia
     
 
 

 
Aktualnie online 37 gości