Forum

Nawigacja po forum
aby założyć posty i tematy.

Na imprezę najlepsza jest planszówka

Miło jest spotkać przyjaciół. Zasiąść przy jednym stole i pogawędzić. Jeśli skończą się wam tematy do rozmowy proponujemy gry planszowe na imprezę. Strategiczne planszówki mogą dać zajęcie na wiele godzin wspólnego biesiadowania.

W grach planszowych opartych na strategicznym myśleniu gracze zazwyczaj eksplorują nowe wymyślone światy z własnymi prawami. Muszą za pomocą własnych działań zdobyć przestrzeń życiową. Podczas rozgrywki trzeba posługiwać się intelektem i uczyć nowych zachowań, dostosowując działania do sytuacji. Każdy może okazać się mistrzem nowych strategii, taktyk, które wymuszają reguły gry i prawa w panującej rzeczywistości wykreowanej zasadami zabawy. Gracz musi zaplanować własne działania na kilka kroków do przodu, musi też posiadać plany zapasowe na wypadek niemożności realizowania planu podstawowego.

Gry planszowe stały się następczyniami najstarszej gry logiczno-strategicznej. Szachy dały początek im wszystkim. Ludzka wyobraźnia tworzy nowe światy i wszechświaty i zaprasza do wspólnej zabawy.